Ekspert radzi

Co jeść aby zachować zdrowe oczy?

Nie bez przyczyny mówi się że " jesteśmy tym co jemy" , jednak nie wszyscy zdajemy sobie sprawę jak ogromny wpływ na na nasz wzrok i nawilżenie naszych oczu ma zastosowana dieta. Aby jak najdłużej cieszyć się zdrowymi oczami należy włączyć do niej produkty bogate w witaminy, minerały, kwasy Omega, antoksydanty i antyocyjany.


Czy Twoje oczy nieustannie łzawią?

Czy Twoje oczy nieustannie łzawią ? Czy dodatkowo doskwiera Ci uczucie piasku w oczach , ból swędzenie, pieczenie i ciężkość powiek ?
Te wszystkie objawy mogą świadczyć o Zespole Suchego Oka. Łzy są niezbędne aby zachować zdrowie naszych oczu...


Czym jest E-SPF?

E-SPF czyli Eye – Sun Protection Factor to międzynarodowy wskaźnik, który w obiektywny sposób określa w jakim stopniu dane okulary chronią wzrok przed szkodliwym działaniem promieni UV.


Jaką lupę wybrać

Wybór odpowiedniej lupy nie jest prostą sprawą, zwłaszcza jeśli ma ona służyć osobie słabowidzącej jako pomoc optyczna. Najskuteczniej pomoże w tym optometrysta – specjalista od słabowidzenia. Bardzo ważne jest, aby lupa, oprócz odpowiedniego powiększenia, miała doskonałe właściwości optyczne i precyzyjnie odzwierciedlała obraz, bez bocznych zniekształceń.


Praca przy komputerze a zdrowie naszych oczu

Komputer jest nieodzowną częścią naszego życia, Korzystamy z niego zarówno w pracy jak w domu, i choć praca przy nim wydaje się być łatwa i przyjemna, to nie jest obojętna dla zdrowia oczu. Zastanówmy się jednak, w jaki sposób ciągłe wpatrywanie się w monitor wpływa na nasze oczy.


Zaćma jak jej zapobiec

Zaćma jest powszechnym schorzeniem dotyczącym najczęściej osób starszych.
Polega na zmętnieniu naturalnej soczewki oka , co powoduje znaczne pogorszenie się widzenia , zaburzeń postrzegania barw i kontrastu. Może być ona schorzeniem wrodzonym jak również nabytym. Trudno jest zapobiec zaćmie wrodzonej , jednakże mimo tendencji genetycznych wciąż mamy wpływ aby zapobiec lub opóźnić pojawienie się zaćmy nabytej.